RWP2018 – PODSUMOWANIE

Nizioł wybrał KNS NON BLASK, GRATULACJE!

FINAŁ: 10 FINALISTÓW

Bokser, Hadoem, Blacha, Nalewka, Lisu NW, WOLF, MDŻ, Bialy SNK, KNS i Maestro

 

PÓŁFINAŁ: 8 grup, 11 jurorów, 2 etapy

W kazdej grupie uczestnicy musieli nagrać dwa numery i nakręcić wideo. Jeden pod bit oldschoolowy, drugi pod bit newschoolowy. Na tej podstawie juror kazdy grupy wybierze najlepszego!

Bity oldschoolowe są realizacją półfinalistów konkursu producenckiego BIT CZYNI MISTRZA pod patronem Małacha

8 zostanie wybranych przez jurorow (1/grupe) 2 zostanie dobranych przez ekipe rapnews.pl/rapwpolsce.

GRUPA 1 : KACPER HTA

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 2: RUFUZ

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 3: ZBUKU

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 4: TPS ZDR

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 5: REST & KAFAR DIX37

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 6 : MICHRUS & SAFUL DIX37

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 7 : MURZYN & WIESZAK ZDR

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

GRUPA 8 : ARCZI SZAJKA

OLDSCHOOL

NEWSCHOOL

NEWSCHOOL

ELMINACJE: 450 uczestnikow ! Temat dowolny, 5 bitów do wyboru.

REGULAMIN KONKURSU

1. Uczestnicy muszą nadesłać do 30.09.2018 swoje wideo konkursowe na adres kontakt@rapwpolsce.com

2. Uczestnicy mają do wyboru pięć podkładów w formacie wave, bez scieżek, aby skupili się na nagraniu wokalnym. Miks nie jest tu ważny.

 

3. Temat nagrania jest DOWOLNY.

4. Nadesłane video musi pokazywać rapującego uczestnika. Tekst i wykonanie ma być uczestnika. Twarz nie musi być pokazana.

5. Nagranie przesłane do nas powinno rozpoczynac się intrem, który można pobrać na stronie konkursu, oraz powinno zawierać logo RWP2018 w prawym górnym rogu. Jeśli uczestnik nie ma takiej możliwości prosimy o wysłanie do nas video, a my dorzucimy nasze intro na początku oraz logo RWP2018 w prawym górnym rogu ekranu. Tytuł wideo musi nosić ksywe zawodnika.

7. Nie dajemy limitu czasowego co do długości nagrania. Jeśli chcecie możecie sobie wydłużyć podkład i nagranie może być dłuższe.

8. Podsyłając wideo akceptujesz Regulamin konkursu Rap W Polsce 2018 i że wideo uczestnika staje się własnością organizatora konkursu na czas konkursu

9. Wideo konkursowe będzie umieszczone na kanale Youtube organizatora (RWP: https://www.youtube.com/user/rapwpolsce)

10. Nie można prosić o usunięcie wideo z kanału organizatora przed końcem konkursu. W pewnych przypadkach jest to możliwe, prosimy o wysłanie emaila, który tlumaczy sytuację z prośbą o usunięcie wideo. Każda sytuacja rozpatrywana jest jednostkowo.

11. Utwory nadesłane przez uczestników nie mogą nawoływać do nienawiści i rasizmu. Organizator ma prawo do wykluczenia uczestnika z konkursu, jeśli widzi w jego utworze problem etyczny.

12. Wideo mogą być w formie jednorazowego nagrania tzw „one shot” lub bardziej rozpracowane z różnymi przebiciami. Nie mogą to być tzw „mash’upy”

13. Nie można korzystać z kradzionych, czy zapożyczonych materiałów muzycznych czy słownych.

Dodatkowe informacje:

  • Zwrotki konkursowe będą wrzucane raz w tygodniu (w sobote)
  • Do kolejnego etapu przechodzi 100 zawodników podzielonych na 5 grup po 20 graczy. Każda grupa będzie miała swojego jurora który zadecyduje o tematach i bitach. Faza grupowa będzie miała dwa etapy. 1 utwór klasyczny i 1 na szybszych tempach. Z fazy grupowej (po 2 etapach) jurorzy wybiorą z każdej grupy 2 zawodników do finału. Finał planujemy 3go listopada w klubie Remont w Warszawie gdzie bedą zwycięzcy poprzedniej edycji, 10 finalistów tej edycji i jurorzy konkursu. Podczas finalu, Niziol wybierze najlepszego MC z którym będzie miał przywilej nagrać wspólny utwór i teledysk.

Szukaj